✨ New Arrivals Just Dropped!Explore







Yonex Tennis Shoe Power Cushion Eclipsion 5 Women (White/Brown)
| Color(s) | Champagne / Navy blue, Ruby Red, White / Brown, White |
|---|---|
| Surface | All-Court |
| Weight (per size) | 330g / 11.6oz per size 24.5 cm shoe |
| Upper | Synthetic Fiber, Synthetic Resin |
| Midsole | Synthetic Resin |
| Outsole | Rubber Sole (Endurance Rubber II) |
| Size | 22.0_27.0 cm |
| Item Code | SHTE5LAC |
Select Color
Select Size
From $50.75
Original: $145.00
-65%Yonex Tennis Shoe Power Cushion Eclipsion 5 Women (White/Brown)—
$145.00
$50.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color(s) | Champagne / Navy blue, Ruby Red, White / Brown, White |
|---|---|
| Surface | All-Court |
| Weight (per size) | 330g / 11.6oz per size 24.5 cm shoe |
| Upper | Synthetic Fiber, Synthetic Resin |
| Midsole | Synthetic Resin |
| Outsole | Rubber Sole (Endurance Rubber II) |
| Size | 22.0_27.0 cm |
| Item Code | SHTE5LAC |
















