✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Pro
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / POCKETING BOOSTER |
| Shaft | HM Graphite / Ultra PE FIBER |
| Joint | NEW Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Made In | Japan |
| Item Code | ARC7-P |
$255.00
Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Pro—
$255.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / POCKETING BOOSTER |
| Shaft | HM Graphite / Ultra PE FIBER |
| Joint | NEW Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Made In | Japan |
| Item Code | ARC7-P |






