✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Tour - Limited Edition
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, POCKETING BOOSTER |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint, T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Light Beige, Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-T |
$66.50
Original: $190.00
-65%Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Tour - Limited Edition—
$190.00
$66.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, POCKETING BOOSTER |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint, T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Light Beige, Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-T |






