✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





Yonex Badminton Racquet Nanoflare 700 Play (Strung) - Limited Edition
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT63 Hard Hitters: EXBOLT65 The images are Blue and Purple |
| Color(s) | Light Beige, Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | China |
| Item Code | 2NF-700PL |
$35.00
Original: $100.00
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare 700 Play (Strung) - Limited Edition—
$100.00
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT63 Hard Hitters: EXBOLT65 The images are Blue and Purple |
| Color(s) | Light Beige, Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | China |
| Item Code | 2NF-700PL |
















