✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Nanoflare 1000 Tour (Strung)
| Flex | Extra Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite,Nanocell NEO,EX-HYPER MG |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6、3U(Avg. 88g) G4,5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs 3U: 21 - 29 lbs |
| Color(s) | Lightning Yellow |
| Item Code | NF-1000T |
$77.00
Original: $220.00
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare 1000 Tour (Strung)—
$220.00
$77.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Extra Stiff |
|---|---|
| Frame | HM Graphite,Nanocell NEO,EX-HYPER MG |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6、3U(Avg. 88g) G4,5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs 3U: 21 - 29 lbs |
| Color(s) | Lightning Yellow |
| Item Code | NF-1000T |
















