✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Play (Strung)
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-PL |
$28.00
Original: $79.99
-65%Yonex Badminton Racquet Arcsaber 7 Play (Strung)—
$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint / T-ANCHOR |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 19 - 27 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT 63 Hard Hitters: EXBOLT 65 |
| Color(s) | Gray / Yellow |
| Item Code | ARC7-PL |
















