✨ New Arrivals Just Dropped!Explore


Yonex Badminton Racquet Nanoflare Nextage (Dark Gray or White/Gray)
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HT Graphite, Nanocell NEO |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: SKYARC Hard Hitters: NANOGY95 |
| Color(s) | Dark Gray, White / Gray |
| Item Code | NF-NT |
Select Weight & Grip Size
Select Color
From $57.75
Original: $165.00
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare Nextage (Dark Gray or White/Gray)—
$165.00
$57.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HT Graphite, Nanocell NEO |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: SKYARC Hard Hitters: NANOGY95 |
| Color(s) | Dark Gray, White / Gray |
| Item Code | NF-NT |









