✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Nanoflare 555 (Strung)
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanocell NEO / EX-HMG / Solid Titanium |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Matte White |
| Item Code | NF-555 |
$63.00
Original: $179.99
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare 555 (Strung)—
$179.99
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | HM Graphite / Nanocell NEO / EX-HMG / Solid Titanium |
| Shaft | HM Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Matte White |
| Item Code | NF-555 |










