✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Nanoflare 001 Feel (Strung) - White/Mint
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 5U (Avg. 78g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 5U: 20 - 27 lbs |
| Color(s) | White / Mint , Green |
| Item Code | NF-001F |
$19.25
Original: $55.00
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare 001 Feel (Strung) - White/Mint—
$55.00
$19.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite |
| Shaft | Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 5U (Avg. 78g) G4, 5 |
| Stringing Advice | 5U: 20 - 27 lbs |
| Color(s) | White / Mint , Green |
| Item Code | NF-001F |










