✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





Yonex Badminton Racquet Nanoflare 700 Game (Strung) - Limited Edition
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT63 Hard Hitters: EXBOLT65 The images are Blue and Purple |
| Color(s) | Light Beige, Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 2NF-700G |
$52.50
Original: $150.00
-65%Yonex Badminton Racquet Nanoflare 700 Game (Strung) - Limited Edition—
$150.00
$52.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Hi-Flex |
|---|---|
| Frame | Graphite, Nanocell NEO, HM Graphite, SERVO FILTER |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: EXBOLT63 Hard Hitters: EXBOLT65 The images are Blue and Purple |
| Color(s) | Light Beige, Midnight Purple, Silver / Sky Blue |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 2NF-700G |









