✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





Yonex Badminton Racquet Astrox 99 Game (Strung) - 3rd Gen
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite + CSR + Tungsten + 2G-NANOMESH NEO |
| Shaft | HM Graphite, 2G-NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5/6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: EXBOLT 68 |
| Color(s) | Black / Green |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 3AX99-G |
$50.75
Original: $145.00
-65%Yonex Badminton Racquet Astrox 99 Game (Strung) - 3rd Gen—
$145.00
$50.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite + CSR + Tungsten + 2G-NANOMESH NEO |
| Shaft | HM Graphite, 2G-NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U5/6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: EXBOLT 68 |
| Color(s) | Black / Green |
| Made In | Taiwan |
| Item Code | 3AX99-G |
















