✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Nanoflare 800 Tour
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | Graphite,Nanocell NEO,HM Graphite,Copper |
| Shaft | HM Graphite / SUPER HMG |
| Joint | Built-in T-Joint,Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6、3U(Avg. 88g) G4,5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs、3U: 21 - 29 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800T |
$185.00
Yonex Badminton Racquet Nanoflare 800 Tour—
$185.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | STIFF |
|---|---|
| Frame | Graphite,Nanocell NEO,HM Graphite,Copper |
| Shaft | HM Graphite / SUPER HMG |
| Joint | Built-in T-Joint,Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6、3U(Avg. 88g) G4,5,6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs、3U: 21 - 29 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800T |

