✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Yonex Badminton Racquet Nanoflare 800 Game (Strung)
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | Graphite,Nanocell NEO,HM Graphite,Copper |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint,Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800G |
$150.00
Yonex Badminton Racquet Nanoflare 800 Game (Strung)—
$150.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | Graphite,Nanocell NEO,HM Graphite,Copper |
| Shaft | Graphite |
| Joint | Built-in T-Joint,Graphite |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg. 83g) G5,6 |
| Stringing Advice | 20 - 28 lbs |
| Color(s) | Deep Green |
| Item Code | NF-800G |

