✨ New Arrivals Just Dropped!Explore






Yonex Badminton Racquet Astrox 100 Game (Strung) - VA Edition
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, NANOMESH NEO, VOLUME CUT RESIN, Tungsten |
| Shaft | HM Graphite, NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg.83g) G5, 6 / 3U (Avg.88g) G4, 5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs、3U: 21 - 29 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Color(s) | Grayish Beige |
| Item Code | AX100VAG |
$52.50
Original: $150.00
-65%Yonex Badminton Racquet Astrox 100 Game (Strung) - VA Edition—
$150.00
$52.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flex | Medium |
|---|---|
| Frame | HM Graphite, NANOMESH NEO, VOLUME CUT RESIN, Tungsten |
| Shaft | HM Graphite, NANOMESH NEO |
| Joint | Built-in T-Joint |
| Length | 10 mm longer |
| Weight / Grip | 4U (Avg.83g) G5, 6 / 3U (Avg.88g) G4, 5, 6 |
| Stringing Advice | 4U: 20 - 28 lbs、3U: 21 - 29 lbs |
| Recommended String | Control Players: AEROBITE Hard Hitters: BG66 FORCE |
| Color(s) | Grayish Beige |
| Item Code | AX100VAG |









